Záchranářské cvičení Rescue Patrol
 Pořádající organizace
 

Rescue Patrol dlouhodobě podporují:

Zdravotnické prostředky nejen pro profesionály
krátky popis banneru
Vybavení pro sportovní i pracovní lezení
 Sledujte náš video kanál
 Jsme na sociální síti
 Nakupujete na internetu?
 Přihláška na RP 2021
Je libo nášivky s logem Rescue Patrol?Je libo nášivky s logem Rescue Patrol?

Je tu jaro a letošní ročník cvičení je stále blíž! Pracujeme na přípravách a myslíme přitom samozřejmě na Vás. Nechali jsme udělat vzorek nášivek s logem cvičení. Jak se Vám líbí? A měli by jste o takovou nášivku zájem?


Prohlídka lokalit pro RP 2021Prohlídka lokalit pro RP 2021

I když je letošní 21. ročník cvičení Rescue Patrol ,,daleko” (14.-18. 9. 2021), neleníme. Byli jsme se podívat na možné ubytování i některé lokality pro zásahy.


Termín RP 2021 stanoven !!!Termín RP 2021 stanoven !!!

Také se snažíte, zahlédnou lepší zítřky? My v ně věříme. Tak pilně trénujte, protože 21. ročník mezinárodního cvičení Rescue Patrol bude v roce 2021! Termín je stanoven na 14.-18.9.2021. Ne, není to chyba. Opravdu došlo ke zkrácení cvičení.

Ročník 2021 – všeobecné informace pro účastníky

  • Přidáno: 02.05.2021   |   488 čtení / zobrazení

Pro potřeby družstev zvažujících účast na ročníku 2021 přinášíme několik základních informací ke cvičení:

Stravování:
Zajištěny snídaně, obědy a večeře, bez pitného režimu. Stravování je zajištěno od úterní večeře, končí sobotní snídaní. Možnost vlastního vaření vzhledem k programu není možná. V areálu je k dispozici společná kuchyňka s lednicí, rychlovarnou konvicí a mikrovlnkou, bez nádobí. V chatkách je zakázáno použití vlastních vařičů apod. Stravování zajišťuje ubytovací zařízení. Pitný režim v rámci cvičení si každá jednotka zajišťuje sama.

NOVINKA 2021:
Každému účastníkovi cvičení nabízíme možnost výběru stravy v režimu BĚŽNÁ – BEZLEPKOVÁ – VEGETARIÁNSKÁ. Jiné speciální varianty stravy není možné zajistit.

UPOZORNĚNÍ: volbu je nutné zaznamenat u každého účastníka do přihlášky. Objednanou variantu nelze následně měnit a bude podávána dle původní objednávky.

Doprava:
Každá jednotka si v rámci cvičení přepravu na zásahy zajišťuje sama.

Průběh cvičení:

  • Cvičení probíhá za jakéhokoli počasí.
  • Cvičení probíhá v denních i nočních hodinách.

  • V průběhu cvičení je přísný zákaz konzumace alkoholu až do odvolání. Dále je přísně zakázáno požívání omamných i jiných psychotropních látek a porušování všech platných právních předpisů. Za porušení těchto pravidel je účastník, případně celý tým, okamžitě vyloučen ze cvičení, bez nároku na vrácení poplatků a je povinen nahradit případné škody.

Družstva:
Na cvičení se mohou hlásit družstva zdravotnická i technická.

Složení a maximální počet členů jednotlivých družstev:
ZDRAVOTNICKÉ TÝMY 3+1
TECHNICKÉ TÝMY 4+1

Minimální počet členů jednotky jsou 2 zasahující. V případě, že si družstvo přiveze dalšího člena, který nebude zasahovat (doprovod), zavazuje se i on plnit všechny podmínky cvičení a pokyny pořadatele.

Upozornění:
Od ročníku cvičení RP 2021 je omezen počet zasahujících na celkové číslo 80 osob. Jelikož se toto omezení osvědčilo po všech stránkách, je platné i pro další ročníky cvičení, včetně ročníku 2021.

Spotřební zdravotnický materiál:
Spotřební zdravotnický a zásahový materiál je nutné mít v dostatečném množství. Akce probíhá pět dnů, během kterých probíhají zásahy, při kterých se aktivně ošetřují zraněné osoby. Neakceptujeme „slovní“ ošetření pacienta.

Vyšetřování pacienta a třídění raněných:
Na cvičení se při ošetřování raněných postupuje podle vyšetřovacího algoritmu cABCDE. U hromadných zásahů se třídí pomocí metodiky MASS, START a TIK.
Neakceptujeme imitaci vybavení v podání např. papírové krabice s nápisem monitor atd. Družstva musí disponovat vybavením pro označování pacientů při hromadných zásazích.
 
Další nezbytné vybavení členů družstev:

  • Ochranná přilba s podbradním páskem doplněná o obličejový štít nebo ochranné brýle 
  • Rukavice chirurgické (v dostatečném množství) i pracovní (zásahové)
  • Pevná, minimálně kotníková obuv, akceptujeme obuv trekovou a pracovní
  • Uniforma s dlouhým rukávem a dlouhé nohavice s reflexními prvky nebo doplněná reflexním prvkem
  • Kvalitní svítilny, vřele doporučujeme svítilny čelové, nutné jsou náhradní baterie / dobíjecí zdroje

Na začátku akce proběhne v rámci seznámení s BOZP fyzická kontrola materiálu a vybavení.
 
Pitný režim odpady na cvičení Rescue Patrol 2021:
Po zkušenosti z předchozích ročníků není v zajišťován pro zasahující družstva pitný režim v rámci zásahové činnosti. Družstva si musí pitný režim během zásahů zajistit samostatně. Organizátoři zajišťují pitný režim pouze v rámci standardního stravování (snídaně, oběd, večeře).
 
Taktéž z důvodu vysoké ekologické zátěže se bude během celého cvičení Rescue Patrol 2021 třídit odpad, a to i po skončení jednotlivých zásahů.