Záchranářské cvičení Rescue Patrol
 Pořádající organizace
 

Rescue Patrol dlouhodobě podporují:

Zdravotnické prostředky nejen pro profesionály
krátky popis banneru
Vybavení pro sportovní i pracovní lezení
 Sledujte náš video kanál
 Jsme na sociální síti
 Nakupujete na internetu?
 Přihláška na RP 2021
Je libo nášivky s logem Rescue Patrol?Je libo nášivky s logem Rescue Patrol?

Je tu jaro a letošní ročník cvičení je stále blíž! Pracujeme na přípravách a myslíme přitom samozřejmě na Vás. Nechali jsme udělat vzorek nášivek s logem cvičení. Jak se Vám líbí? A měli by jste o takovou nášivku zájem?


Prohlídka lokalit pro RP 2021Prohlídka lokalit pro RP 2021

I když je letošní 21. ročník cvičení Rescue Patrol ,,daleko” (14.-18. 9. 2021), neleníme. Byli jsme se podívat na možné ubytování i některé lokality pro zásahy.


Termín RP 2021 stanoven !!!Termín RP 2021 stanoven !!!

Také se snažíte, zahlédnou lepší zítřky? My v ně věříme. Tak pilně trénujte, protože 21. ročník mezinárodního cvičení Rescue Patrol bude v roce 2021! Termín je stanoven na 14.-18.9.2021. Ne, není to chyba. Opravdu došlo ke zkrácení cvičení.

Základní informace o cvičení

Rescue Patrol je mezinárodní cvičení složek Integrovaného záchranného systému, které je otevřené všem zájemcům, a to i z řad studentů. Cvičení probíhá jednou ročně na podzim, zpravidla v září.

Rescue Patrol se svými extrémními nároky na fyzickou a psychickou zdatnost účastníků řadí k nejnáročnějším cvičením tohoto formátu pořádaným na území České republiky.

Rescue Patrol je zaměřen především na mimořádné události s hromadným výskytem poraněných osob. Simulovány jsou běžné i méně pravděpodobné scénáře, s kterými se záchranáři a hasiči mohou při své práci setkat.

Rescue Patrol si klade za cíl umožnění společné práce všech zúčastněných složek a zkvalitnění jejich vzájemné spolupráci při skutečných zásazích.

Rescue Patrol při každém ročníku umožňuje cvičícím vyzkoušení si novinek ve vybavení, výstroji a výzbroji. Tento materiál si následně jednotlivé složky pořizují a pomáhá jim efektivněji a rychleji zachraňovat životy.

Rescue Patrol je určen pro nácvik krizové připravenosti zdravotnických záchranných služeb na mimořádné události a krizové stavy.

Rescue Patrol cílí na základní složky Integrovaného záchranného systému České republiky, ostatní složky IZS, Armádu ČR, záchranné týmy ze zahraničí a dobrovolné organizace věnující se předlékařské první pomoci.

Rescue Patrol se zaměřuje především na mimořádné události – přírodní a průmyslové katastrofy, hromadná neštěstí s velkým výskytem poraněných osob.