Záchranářské cvičení Rescue Patrol
 Pořádající organizace
 

Rescue Patrol dlouhodobě podporují:

Zdravotnické prostředky nejen pro profesionály
krátky popis banneru
Vybavení pro sportovní i pracovní lezení
 Sledujte náš video kanál
 Jsme na sociální síti
 Nakupujete na internetu?
 Přihláška na RP 2021
Je libo nášivky s logem Rescue Patrol?Je libo nášivky s logem Rescue Patrol?

Je tu jaro a letošní ročník cvičení je stále blíž! Pracujeme na přípravách a myslíme přitom samozřejmě na Vás. Nechali jsme udělat vzorek nášivek s logem cvičení. Jak se Vám líbí? A měli by jste o takovou nášivku zájem?


Prohlídka lokalit pro RP 2021Prohlídka lokalit pro RP 2021

I když je letošní 21. ročník cvičení Rescue Patrol ,,daleko” (14.-18. 9. 2021), neleníme. Byli jsme se podívat na možné ubytování i některé lokality pro zásahy.


Termín RP 2021 stanoven !!!Termín RP 2021 stanoven !!!

Také se snažíte, zahlédnou lepší zítřky? My v ně věříme. Tak pilně trénujte, protože 21. ročník mezinárodního cvičení Rescue Patrol bude v roce 2021! Termín je stanoven na 14.-18.9.2021. Ne, není to chyba. Opravdu došlo ke zkrácení cvičení.

ČTVRTEK 12. ZÁŘÍ 2019

V dopoledních hodinách proběhl metodický výcvik v železničním depu v Děčíně. Zde se účastníci cvičení seznámili s problematikou zásahu u železniční nehody a bezpečností pohybu na železniční trati. Metodiku vedli drážní hasiči SŽDC. Následoval zásah u dopravní nehody dvou osobních vlaků.

Po obědě byl v přednáškové místnosti magistrátu města Děčín připravený workshop s tématikou zajištění psa a první pomoc u služebního psa vedený instruktorem Policie ČR.

Odpoledne proběhlo několik zásahů současně. V Děčíně úraz na zajištěné cestě via ferrata a pátrání v sutinách po zřícení budovy. V Hřensku kolaps turisty s hypoglykémií na Pravčické bráně a úraz turistů v soutěskách. Na skalním hradu Šaunštejn úraz skupiny turistů po zásahu bleskem a v Dolním Žlebu sražení chodce cyklistou s nutností využití přívozu pro dopravu sanitky.

V nočních hodinách, po návratu na základnu, byly všechny záchranné týmy znovu nasazeny do pátrání po pohřešované osobě v náročném terénu.