Záchranářské cvičení Rescue Patrol
 Pořádající organizace
 

Rescue Patrol dlouhodobě podporují:

Zdravotnické prostředky nejen pro profesionály
krátky popis banneru
Vybavení pro sportovní i pracovní lezení
 Sledujte náš video kanál
 Jsme na sociální síti
 Nakupujete na internetu?
 Přihláška na RP 2021
Je libo nášivky s logem Rescue Patrol?Je libo nášivky s logem Rescue Patrol?

Je tu jaro a letošní ročník cvičení je stále blíž! Pracujeme na přípravách a myslíme přitom samozřejmě na Vás. Nechali jsme udělat vzorek nášivek s logem cvičení. Jak se Vám líbí? A měli by jste o takovou nášivku zájem?


Prohlídka lokalit pro RP 2021Prohlídka lokalit pro RP 2021

I když je letošní 21. ročník cvičení Rescue Patrol ,,daleko” (14.-18. 9. 2021), neleníme. Byli jsme se podívat na možné ubytování i některé lokality pro zásahy.


Termín RP 2021 stanoven !!!Termín RP 2021 stanoven !!!

Také se snažíte, zahlédnou lepší zítřky? My v ně věříme. Tak pilně trénujte, protože 21. ročník mezinárodního cvičení Rescue Patrol bude v roce 2021! Termín je stanoven na 14.-18.9.2021. Ne, není to chyba. Opravdu došlo ke zkrácení cvičení.

PÁTEK 13. ZÁŘÍ 2019

Celé dopoledne bylo věnováno workshopům. Firma Bexamed s.r.o. přivezla jako novinku bezpečný skalpel. Dále si zde mohli všichni účastníci vyzkoušet na připravených modelech zástavu masivního krvácení pomocí wound packingu, chirurgické zajištění dýchacích cest nebo ošetření otevřeného či tenzního pneumotoraxu.

Firma Rock Empire přivezla novinky pro práci a záchranu ve výšce a nad volnou hloubkou. Díky kolegům z organizace Police of the Czech Republic First Aid Courses si účastníci mohli vyzkoušet vypuzovací manévry při dušení. Hasiči si na svém workshopu připravili termokameru a hydraulické vyprošťovací zařízení. 

V odpoledních hodinách proběhl zásah zaměřený na požár lesa a základny s řízenou evakuací. Následoval zásah u teroristického útoku na diskotéku plnou mladých lidí. Cílem bylo upozornit zasahující složky na možná rizika.

Ve večerních hodinách proběhl zásah u hromadné intoxikace a úrazů skupiny zaměstnanců firmy na poznávacím večírku. K tomuto zásahu byla využita zřícenina hradu Opárno.