Záchranářské cvičení Rescue Patrol
 Pořádající organizace
 

Rescue Patrol dlouhodobě podporují:

Zdravotnické prostředky nejen pro profesionály
krátky popis banneru
Vybavení pro sportovní i pracovní lezení
 Sledujte náš video kanál
 Jsme na sociální síti
 Nakupujete na internetu?
 Přihláška na RP 2021
Je libo nášivky s logem Rescue Patrol?Je libo nášivky s logem Rescue Patrol?

Je tu jaro a letošní ročník cvičení je stále blíž! Pracujeme na přípravách a myslíme přitom samozřejmě na Vás. Nechali jsme udělat vzorek nášivek s logem cvičení. Jak se Vám líbí? A měli by jste o takovou nášivku zájem?


Prohlídka lokalit pro RP 2021Prohlídka lokalit pro RP 2021

I když je letošní 21. ročník cvičení Rescue Patrol ,,daleko” (14.-18. 9. 2021), neleníme. Byli jsme se podívat na možné ubytování i některé lokality pro zásahy.


Termín RP 2021 stanoven !!!Termín RP 2021 stanoven !!!

Také se snažíte, zahlédnou lepší zítřky? My v ně věříme. Tak pilně trénujte, protože 21. ročník mezinárodního cvičení Rescue Patrol bude v roce 2021! Termín je stanoven na 14.-18.9.2021. Ne, není to chyba. Opravdu došlo ke zkrácení cvičení.

Závěrečná zpráva Rescue Patrol 2019

20. ročník | 10.–15. září 2019 | Ústecký kraj – Děčín, Hřensko, Litoměřicko a Lovosicko

Pořádající organizace

Záchranáři Česká Kamenice, z. s.; Palackého 689, 407 21 Česká Kamenice; IČO: 26541131
+420 777 244 683;
zdenekbrecka@gmail.com

Základní údaje

Zasahující jednotky

 • Zdravotnické týmy: ZZS hl. m. Prahy, ZZS Moravskoslezského kraje, tým složený ze záchranářů Moravskoslezského a Středočeského kraje, DRK Pirna, Ambulance Meditrans s.r.o., studenti a absolventi Západočeské univerzity – Fakulta zdravotnických studií, obor Zdravotnický záchranář, studenti VOŠ Ústí nad Labem, obor Zdravotnický záchranář, Záchranáři Žatec, z. s.
 • Technické jednotky: JSDH Slavičín, JSDH Česká Kamenice, JSDH Písek
 • Kynologové: Společný tým Horské služby Bachureň–Buče a Záchranné brigády kynologů Pardubického kraje

Statistika

 • V průběhu cvičení zasahovalo 60 záchranářů, hasičů a kynologů na 13 různých lokalitách, na kterých proběhlo celkem 97 zásahů.

Program cvičení

Úterý 10. září 2019 

 • Po registraci družstev bylo zkontrolováno vybavení jednotek a proběhlo bezpečnostní školení. Při prvním nástupu se jednotlivé týmy představily. Ve večerních hodinách měly zasahující jednotky možnost seznámit se s ostatními účastníky na menších zásazích, které absolvovaly ve smíšených týmech. Mezi témata těchto zásahů patřilo trauma po srážce cyklistky s divokým prasetem, naložení pacienta a transport v náročném terénu, hromadná resuscitace po úrazu elektrickým proudem, záchrana v polních podmínkách (prolonged field care), pád elektrotechnika z výšky, technika třídění při hromadném postižení zdraví či místo činu.

Středa 11. září 2019

 • V brzkých ranních hodinách proběhl výstup na horu Milešovka a následný zásah u pádu osob z nákladní lanovky.
 • V odpoledních hodinách probíhaly zásahy na dvou lokalitách. V kempu byl pro posádky zdravotnických záchranných služeb připraven kurz TECC, ostatní týmy zasahovaly v obci Velemín, kde došlo při rekonstrukci statku k sesuvu části budovy a zavalení osob.
 • V odpoledních hodinách se všechny jednotky přesunuly do Lovosic do bývalé olejárny. Zde byl připravený zásah s tématem výbuch plynu v průmyslovém areálu. Pro pátrání v sutinách byli využiti i kynologové se psy. Celý prostor byl monitorován dronem.
 • Ve večerních hodinách proběhlo velké množství malých zásahů. Jednalo se o porod dvojčat mimo zdravotnické zařízení, napadení na ubytovně, sportovní úrazy, dopravní nehodu osobního automobilu a chodce a seznámení s URGENT ID (chytrá ztracenka s možností nahrání zdravotních údajů).

Čtvrtek 12. září 2019

 • V dopoledních hodinách proběhl metodický výcvik v železničním depu v Děčíně. Zde se účastníci cvičení seznámili s problematikou zásahu u železniční nehody a bezpečností pohybu na železniční trati. Metodiku vedli drážní hasiči SŽDC. Následoval zásah u dopravní nehody dvou osobních vlaků.
 • Po obědě byl v přednáškové místnosti magistrátu města Děčín připravený workshop s tématikou zajištění psa a první pomoc u služebního psa vedený instruktorem Policie ČR.
 • Odpoledne proběhlo několik zásahů současně. V Děčíně úraz na zajištěné cestě via ferrata a pátrání v sutinách po zřícení budovy. V Hřensku kolaps turisty s hypoglykémií na Pravčické bráně a úraz turistů v soutěskách. Na skalním hradu Šaunštejn úraz skupiny turistů po zásahu bleskem a v Dolním Žlebu sražení chodce cyklistou s nutností využití přívozu pro dopravu sanitky.
 • V nočních hodinách, po návratu na základnu, byly všechny záchranné týmy znovu nasazeny do pátrání po pohřešované osobě v náročném terénu.

Pátek 13. září 2019

 • Celé dopoledne bylo věnováno workshopům. Firma Bexamed s.r.o. přivezla jako novinku bezpečný skalpel. Dále si zde mohli všichni účastníci vyzkoušet na připravených modelech zástavu masivního krvácení pomocí wound packingu, chirurgické zajištění dýchacích cest nebo ošetření otevřeného či tenzního pneumotoraxu. Firma Rock Empire přivezla novinky pro práci a záchranu ve výšce a nad volnou hloubkou. Díky kolegům z organizace Police of the Czech Republic First Aid Courses si účastníci mohli vyzkoušet vypuzovací manévry při dušení. Hasiči si na svém workshopu připravili termokameru a hydraulické vyprošťovací zařízení. 
 • V odpoledních hodinách proběhl zásah zaměřený na požár lesa a základny s řízenou evakuací. Následoval zásah u teroristického útoku na diskotéku plnou mladých lidí. Cílem bylo upozornit zasahující složky na možná rizika.
 • Ve večerních hodinách proběhl zásah u hromadné intoxikace a úrazů skupiny zaměstnanců firmy na poznávacím večírku. K tomuto zásahu byla využita zřícenina hradu Opárno.

Sobota 14. září 2019

 • Dopolední hodiny byly věnovány výměně zkušeností. Pro zasahující byl připravený krytý bazén v Litoměřicích, kde se naučili základy záchrany z vody. Pro figuranty byly připraveny workshopy zaměřené na postupy rozšířené resuscitace a podpory života.
 • Odpoledne bylo již podesáté věnováno pětiboji, který je zaměřen na podporu a rozvoj spolupráce a vedení teamu prostřednictvím disciplín zaměřených na fyzickou zdatnost, koordinaci, motoriku, spolupráci, soustředění a postřeh.
 • Ve večerních hodinách bylo cvičení ukončeno slavnostním nástupem a vyhlášením vítězů pětiboje. Následoval společenský večer.

Organizační tým

Komisaři a organizátoři

 • Bc. Břečka Zdeněk, DiS., Bc. Břečka Jiří, DiS., Mgr. Břečková Eliška, Bc. Břečková Zdeňka, MUDr. Čechlovský Filip, Ing. Čelikovský Zdeněk, kpt. Mgr. Hlinovský Jiří, Gavdun Petr, Mgr. Havlíčková Michaela, Kekelová Monika, Mgr. Knolová Lenka, Košut Jan, Krůta David, Bc. Mooz Helena, DiS., Bc. Mooz Jiří, DiS., Nečas Jindřich, Nečasová Jana, Bc. Nováková Marcela, rtm. Bc. Novák Michal, Nový Petr, Bc. Pláničková Dita, DiS., Řehák Tomáš, Vaníčková Michaela, Bc. Vencl Jiří.

Obrazová dokumentace

 • Vrba Stanislav, Vošalík Jan, Nečasová Jana.

Spolupracující organizace

 • GINA Software s.r.o., Národní park České Švýcarsko, Agentura ochrany přírody České Středohoří, HZS SČK, AČR, VOŠ zdravotnická Ústí nad Labem, Ochranná služba Policie ČR, město Česká Kamenice, město Děčín, obec Velemín, obec Hřensko, Správa železniční dopravní cesty, Urgent ID, T.O.S., krytý bazén Litoměřice, Mr. Beyne – bývalá olejárna Lovosice, Police of the Czech Republic First Aid Courses

Sponzoři

 • Bexamed s.r.o., BILLA, spol. s r.o., EMOS CZ group a.s., REO AMOS, spol. s r.o., LIFEMEDIC s.r.o., Rock Empire, Pražírna kávy Litoměřice ZOBAN, Pekařství a cukrářství Jana Šubrtová, Včelařství Horákovi.